Цілюща вода озера Світязь

Всім уже відомо, що Озеро Світязь велике (площа 2750 га, довжина – 9,3 км, ширина – 4,8 км) та глибоке (максимальна глибина – 58,4 м), та не всі знають про найбільшу його цінність, – цілюща вода. Озеро Світязь живлять артезіанські джерела. Вода тут неймовірно чиста, м’яка та у двадцять разів чистіша, ніж в московському водогоні. Саме через це у місцевих жителі не виникає проблем із водою. Зранку вони просто запливають на середину озера і черпають там воду для споживання.

Після війни тут будували санаторії для поранених танкістів і льотчиків, лікували опіки. Так як, промиті водою зі Світязя рани швидко загоюються. Воно й не диво, бо вода у своєму складі має срібло, йод і гліцерин. Шкіра після купання у Світязі стає помітно еластичнішою, тому особливо жінкам варто завітати сюди. Окрім того, поблизу берегів озера можна знайти цілющу голубу глину, яка є прекрасним косметичним засобом, поєднує в собі всі мінеральні солі і мікроелементи, які так потребує наша шкіра. Вона має хороші очищаючі і дезінфікуючі властивості. Тому побачити на пляжі людей, вимазаних з голови до п’ят глиною, не дивина.

З власного досвіду, можу сказати, що після чергового занурення у цілющу воду, шкіра стає ніжною, підтягнутою та гладенькою, немов у немовляти. Як на мене, безкоштовний spa – це серйозний аргумент, для того, щоб надати перевагу відпочинку саме тут, на озері Світязь.

Щороку на Світязь та загалом на Шацькі озера приїздять сотні тисяч туристів. В районі Гряди і БВ «Сільвер» озеро біля берегів переважно мілке. Тому можна пройти півтори сотні метрів, щоб  вода досягла грудей. У безвітряну пору вода прогрівається швидко і тому тут з радістю відпочивають батьки з маленькими дітками. На мілководді у декого може скластися помилкова враження про все озеро. Щоб цього не відбулося, ось дані про розподіл Світязя по глибинам. Так от, глибини до 2 метрів займають на озері площа 118 гектарів, до 3 метрів — 720, до 5 метрів — 1061, до 10 метрів — 418, понад 10 метрів — 533 гектари. Отже, висновок такий, що озеро Світязь в переважаючій своїй більшості дуже глибоке.