Час збирати ягоди та гриби

Літо – це найкращий час для хорошого відпочинку, легкої, корисної дієти та збагачення організму вітамінами. Все це, «в комплексі» Ви можете отримати в Шацькому державному природному національному парку. 

Шацький край не тільки неймовірно красивий, а ще й багатий на врожай різноманітних, корисних ягідок та грибочків. Хто завітав сюди хоча б раз, неодмінно має сходити в ліс, щоб подихати і насолодитися свіжим повітрям, ну і звісно назбирати повні корзини тутешніх вітамінів.

Малина, наприклад, доспіває в кінці червня, липня та серпня, тому насолоджуватися нею Ви зможете все літо. Ця ягода багата вітаміном А і С. Її корисні властивості: жарознижуюча дія, незамінна при боротьбі зі стресом, корисна при варикозі і целюліті. Антиоксиданти малини допомагають організму боротися з раковими клітинами. 
Денна норма 100-300гр в день.
 
Чорниця. Сезон - кінець червня. Покращує зір, корисна при захворюваннях нирок, стимулює роботу мозку. Багата вітаміном В і Р.
Денна норма 400-700гр в день.
 
Суниця. Сезон, середина червня – початок липня. Підвищує імунітет, має протинабрякову і сечогінну дію. Жарознижуючий і протизапальний засіб. 
Денна норма 150-300гр в день
 
Ожина, сезон друга половина серпня. Сприяє нормальному обміну речовин, нормалізує гормональний фон і роботу кишечника. Корисна при безсонні і для загального тонусу. 
Денна норма 200-300гр в день.
 
Також в цю пору, багато білих грибів, підберезників, лисичок і маслят. 
 
Ягоди Ви можете їсти в чистому вигляді, тобто сирими і без нічого, або ж перетерти цукром, і сметанкою. Так роблять справжні ласуни.
 
А грибочки... можна засушити, пожарити або приготувати в сметанному соусі, нямі. Після готування влаштуйте трапезу на свіжому повітрі під відкритим небом, або в альтанці, в колі приємних вам людей.
 
Смачного.